Jacek Stachowiak

Jacek J. Stachowiak - specjalista II-go stopnia z zakresu chirurgii ortopedyczno urazowej. Absolwent Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Karierę zawodową rozpoczynał w Oddziale Ortopedyczno - Urazowym w Szpitalu Bielańskim w Warszawie. Po usyskaniu I-go stopnia specjalizacji kontunuował pracę w Klinice Ortopedii Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie. Od 2007r zatrudniony w Samodzielnym Publicznym ZOZ w Garwolinie. Obecnie pełni obowiązki ordynatora nowopowstającego Oddziału Ortopedyczno Urazowego w Szpitalu Powiatowym w Garwolinie.

Główne zainteresowania zawodowe skupiają się na chorobie zwyrodnieniowej dużych stawów (protezoplastyka stawu biodrowego i kolanowego) oraz na operacyjnym leczeniu urazów i zmian nowotworowych narządu ruchu w tym kręgosłupa.

Od czterech lat do praktyki operacyjnej dr Stachowiak wprowadza biologiczne metody leczenia urazów i zwyrodnień narządu - szerokie zastosowanie znajdują płytkowe czynniki wzrostu oraz odpowiednio przygotowane komórki macierzyste szpiku. Za pomocą tych metod leczy się liczne rodzaje urazów sportowych - uszkodzenia ścięgien i mięśni, wykręcenia stawów ale także owrzodzenia żylakowe czy trudno gojące się rany skórne. Coraz chętniej stosowane są także tzw. biomateriały w tym "sztuczne" kości służące np. do leczenia torbieli kostnych, stawów rzekomych po złamaniach czy usztywnień kręgosłupa.