Poradnia Medycyny Estetycznej

Zabiegi medycyny estetycznej wykonywane w naszej przychodni:

Zabiegi zmniejszające zmarszczki mimiczne

BOTOX:

toksyna botulinowa, ang. botox) to oczyszczone białko, które wytwarzane jest przez bakterię Clostridium botulinum. Nazywa się go również toksyną botulinową typu A i wykorzystuje w medycynie już od wielu lat. Pierwotnie stosowano ją w okulistyce przy leczeniu takich przypadłości jak kurcz powiek, czy zez. Korzysta z niej także neurologia w radzeniu sobie z m.in. połowicznym kurczem twarzy.
  • Czoło/zmarszczki poprzeczne
  • Czoło/zmarszczki pomiędzy brwiami
  • "Kurze łapki"

Wypełnienie kwasem hialuronowym

Najlepszym sposobem na usuwanie zmarszczek jest zastosowanie iniekcji preparatami bezpiecznie je wypełniającymi np. kwasem hialuronowym, hydroxyapatytem wapnia (Radiesse).

Kwas hialuronowy jest polisacharydem należącym do bardzo nielicznych substancji, które w naturalny sposób i w takiej samej postaci spotkać można nie tylko we wszystkich rodzajach tkanek, ale także u wszystkich gatunków. Główną jego funkcją jest związywanie i magazynowanie wody. W praktyce oznacza to nawilżanie skóry. Z wiekiem organizmu, jego ilość ulega zmniejszeniu – jednym z rezultatów takiego stanu rzeczy jest powstawanie zmarszczek. Podany kwas hialuronowy w pełni integruje się ze skórą pacjenta i w żadnej mierze nie zakłóca jej naturalnych funkcji, umożliwiając naturalny i swobodny przepływ substancji odżywczych. Z czasem kwas ulega powolnej degradacji, zapewniając tym samym skórze nawilżenie i dostarczając jej substancji odżywczych.

  • bruzdy nosowo-wargowe,policzki, usta
  • mezoterapia igłowa